Az egyik kedvenc belsőépítész munkámat több év után tudom megmutatni, de nagyon jó érzéssel tölt el, hiszen az OTTHON magazinban jelent meg Értékmentés mesterfokon címmel.
Még most is büszke vagyok erre a lakásra, mert napjainkban is bőven megállja a helyét. Ráadásul akkortájt még nem volt annyira hangsúlyos az értékmentés, a környezettudatos gondolkodás, a zero waste…
Mikor én ebben a lakásban jártam, közöltem, hogy nem dobunk ki semmit. Mindent megmentünk, átfestünk, átalakítunk, és örömmel nyugtáztam, hogy ezzel megrendelőm is egyetért. Annál is inkább, mert ez a lakás a megrendelőm nagyszüleié volt.
Bár tény, hogy albérletnek szánta (amit egy-két nap alatt ki is adott), de számára is jó érzés volt, hogy sok dolog tovább élhet még. Újabb pár évtizedet abban a környezetben, ahol a nagyszülei laktak és ahová ő is több évtizeden át járt hozzájuk látogatóba.
EKLEKTIKUS DIZÁJN TEREMTÉSE
Mivel a lakás alaprajza 100%-ban megváltozott (mindent újraépítettünk, újraburkoltunk, újrafestettünk…), ezért az átépítés is éppen elég sok pénzt emésztett fel. Így megelégedtünk a meglévő tárgyak frissítésével, nem akartuk még többet elkölteni bolti dizájntermékekre. Inkább arra fektettük a hangsúlyt, hogy az új konyha és új fürdő illeszkedjen a lakáshoz. Némi luxust és modernséget vigyen a terekbe, és izgalmas részletmegoldások jelenjenek meg mindenhol a kék és zöld enteriőrben.
Itt olyan érdekességekre gondolok, hogy korát megelőzően arany színű fémet használtunk mindenhova, illetve a nappaliból nyíló, egész folyosó hosszában húzódó beépített szekrény üvegajtajai is arany színűek lettek. A csillárok kristályból vannak, többnyire arany színű, kör alakú visszaugratásban ülnek, a konyhai üveg tolóajtó konyhát takaró részei pedig a tapéta és fal üvegzöld alapszínét kapták.
Néhol virágmintás cementlapot használtunk modern letisztult betonhatású csempékkel, máshol pedig a panel erkélykorlátokból ismert dróthálós üvegeket. A mennyezet több helyen sötétkék, az ajtók üvege pedig a csodálatosan szép Farrow & ball tapéta mintáját utánozza.
A cikkből mindezeken kívül még sok érdekesség derül ki, melyhez kellemes olvasgatást kívánok! 🙂
Értékmentés mesterfokon belsőépítész segítségével
Hujber-Nagy Aletta, belsőépítész és környezettervező művész
Ha tetszett a bejegyzés, csatlakozz a hna design Facebook táborához ITT, hogy minden új cikkünkről és munkánkról értesülhess.
Vagy iratkozz fel hírlevelünkre ITT, illetve ha az online vagy személyes tanácsadás érdekelne, akkor nézz körül ITT.