Hogyan csináljuk: képkeret csipkével, masnival
A Letti új szobája sorozat ezen bejegyzésében egy jópofa dekorációs ötletet mutatunk meg.
A projekthez nem kell más, mint egy régi képkeret, egy A/3-as műszaki rajzlap, némi csipke, egy szép szalagocska, továbbá ceruza, olló, vonalzó, ragasztó és varrógép (vagy tűzőgép).
A képkeretet a budaörsi Antiklaedle régiségboltban szereztük. Az alatta látható fémdoboz is onnan van, de az a dolgozóba került, Letti a filceit tartja benne.
A bejegyzés végén találhatóak a sorozat további részei. Ezekben már több helyen olvashattatok arról, mi mindent fújtunk le rézszínű festékszóróval. Ez esetben, mint látható jelen bejegyzés főszereplőjét, az antik képkeretet és egy szív alakú, koptatott szürke képkeretet, amit szintén Budaörsön vásároltunk, a Sentiments üzletben.
A képkeret sérüléseit, repedéseit a spray ügyesen eltüntette. A garázs fényei mellett egészen arany színűek a keretek, de igazából a szobában készült képek a színhelyesek.
Ugyan nincs róla képem, de remélem mindenki el tudja képzelni, hogy a maradék csipkét lepedőn, vagy vékony pamut rongyon át meg kell vasalni, a képkeret hátuljának méreténél körben fél-fél centivel kisebbre körbe kell vágni, majd egy szép szalagocskából csinos masnit kell kötni, és tűvel, cérnával rá kell öltögetni a masnit a csipkére. A szalagocska végét „V” alakban érdemes bevágni, úgy sokkal csinosabb.
Miután a képkeretbe készített „kép” elkészült, mérjük le a képkeret hátulját, lehetőleg azt a felületet, ami sík. Jelen esetben ez a papírral borított terület.
A képekhez, keretekhez egyébként mindig szaggatott hátoldallal tudunk csak hozzájutni, mert mindenki kincset, pénzt keres a kép és a hátlap között.
A képkeret belső vonalát is mérjük le és ezt is rajzoljuk fel a papírra, majd vágjuk ki a papírok közepét. A műveletet háromszor ismételjük meg.
Ha kész vannak a papír keretek, varrjuk hozzá az egyikhez a csipkét (vagy tűzzük rá tűzőgéppel). A művelet nem egyszerű. Valószínűleg kézzel, nagy öltésekkel hamarabb végez az ember, mert egy átlagos varrógép alsó továbbítása gyorsabb, mint a felső, és ezért a csipke mikor felül van megnyúlik (ha alul van, akkor meg nem látszik, hogy jó helyre varrjuk-e, hiszen körben fél centivel kisebb, mint a papír). Sajnos többször vissza kellett bontani a varratot emiatt, gombostűzni a papírt pedig nem könnyű – persze bontani sem, mert elszakadhat -, így csak többedik nekifutásra sikerült végül felvarrni a csipkét a papírra.
Ha kész a varrás, akkor előre és hátra is ragasztunk egy-egy papír keretet. Ez már elegendő merevséget ad neki.
Majd a kész „képet” ráragasztjuk hátulról a képkeretre. Vigyázzunk, hogy a masni lefelé álljon!
Készen is vagyunk!
Így néz ki végső lakhelyén a képkeret a csipkével és masnival. A fénykép a szoba befotózásakor készült.
Reméljük hasznosnak találtátok a bejegyzést! Ha igen, kövessetek minket a továbbiakban is a blogon és a Facebook oldalon!
Fotók: Hujber-Nagy Aletta
LETTI ÚJ SZOBÁJÁVAL KAPCSOLATOS TOVÁBBI CIKKEK:
Letti új szobája 1. – INSPIRÁCIÓ ÉS FALFESTÉS
Letti új szobája 2. – RUHÁSSZEKRÉNY DIY
Letti új szobája 3. – BALDACHIN
Letti új szobája 4. – KÉPKERET CSIPKÉVEL, MASNIVAL
Letti új szobája 5. – BABADEKOR
Letti új szobája 6. – THONET SZÉK
Letti új szobája 7. – DÍSZPÁRNÁK
Letti új szobája 8. – KRISTÁLYCSILLÁR
Letti új szobája 10. – KARNIS ÉS FÜGGÖNY
Letti új szobája 11. – ALVÓKATARTÓ
Letti új szobája 12. – FALI KOMPOZÍCIÓ