Ma Tobias Tsamisisszal készített utolsó mini interjúmat olvashatjátok a bejegyzésben. Tobiasszal szintén a 100 legjobb közé jutott az EDL-en, azaz Electrolux Design Lab nemzetközi formatervező versenyen. A másik 6 versenyzővel készített mini interjúimat, és a témával kapcsolatos további cikkeket a bejegyzés végén találjátok.
Szavazni a versenyzőkre a 7 versenyzőt bemutató cikkemben a versenyzők neveire kattintva lehet. A cikket ITT találjátok. Szavazzatok Tobiasra, és a többi magyar versenyzőre, hajrá!
TOBIAS TSAMISIS (MOME) – Future Classroom – főzés kategória
Mivel szintén a fenntartható fejlődésre tanít ez a szuper oktatókonyha, így ez a terv is hamar a szívembe lopta magát, persze nem utolsó sorban szép is. A jövő iskolájában az egészséges életmód már alaptantárgy lesz a tervező elképzelése szerint, és egy jól felszerelt iskolában egy jól felszerelt oktatókonyhában a gyerekek jó útmutatót kaphatnak az élethez, hiszen mint a hogy a ma leközölt felmérések is megállapították, a magyar felnőttek 65 %-a dagi! Az oktatókonyha hidrokultúrás halas-növényes része csak hab a tortán, egy alapos hangulatfokozó elem.
1. Mi inspirálta a tervedet? Mi volt az a gondolat, tapasztalat, bármi, amiből az ötlet született?
Szeretek főzni és szeretem az egészséges ételeket. Azt hiszem ezért döntöttem úgy, hogy tervezek valamit az egészséges, boldog gyerekekért. Az igazat megvallva inspirációt és motivációt az előző évek munkái láttán kaptam. Azt gondoltam, hogy az egészséges jövőhöz elsősorban nem futurisztikus és hightech termékekre van szükség, sokkal inkább valami olyanra, ami megtanítja a gyerekeinket a legfontosabbra: hogyan termeljenek, és hogyan készítsenek maguknak egészséges élelmiszereket? Így a projektet egy magamnak szóló megállapítással kezdtem: „Amíg a robotikával foglalkozunk, elfelejtjük egészségesen táplálni a gyermekeinket.”
2. Bizonyára megnézted a versenytársak ötleteit? Mit gondolsz róluk? Kiét tartod különösen érdekesnek, ötletesnek? Miért? Melyik a kedvenc magyar és külföldi pályamunkád?
Nagyon tetszett Tomy Moyano „Pure Life” című munkája, mert általa a gyerekek meg tanulnak gondoskodni környezetükről, miközben a folyamatból, a remek megoldásnak köszönhetően ők is profitálnak. Lakatos Botond terve, a „Magic Wand”, pedig kiváló koncepción alapszik, és rendkívül játékos is, ami a gyerekek szempontjából a legfontosabb.
TOVÁBBI CIKKEK A 2015-ÖS EDL-LEL KAPCSOLATBAN:
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/1. – elindult a regisztráció
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/2. – 40 magyar nevezés
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/3. – 7 magyar a legjobb 100-ban
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/4. – mini interjú Aba Róberttel
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/5. – mini interjú Erdős Nórával
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/6. – mini interjú Jakab Anettel
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/7. – mini interjú Lakatos Botonddal
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/8. – mini interjú Telegdi Balázzsal
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/9. – mini interjú Wágner Ákossal
ELECTROLUX DESIGN LAB 2015/10. – mini interjú Tobias Tsamisissal