Szerdán elmentünk a Construmára – mint ahogy a Jövő Konyhája Pályázatnál már olvashattátok a napokban -, és szokás szerint olyan sok képet készítettem, hogy rengeteg időbe telt felszerkeszteni egy részüket a blogra, és így is csak két bejegyzésbe fértek bele. Az elsőbe, azaz a mostaniba a szívemhez és szememhez közelebb álló cégek vannak, míg a következőben az egyéb érdekességek és építészesebb, szakmaibb képek kerültek. (Pár dolog, ami hely hiányában az én cikkeimből kimaradt Petránál olvasható ITT.)
Az összes stand közül legjobban a Marrakesh cementlapokat bemutató tetszett a legjobban. A távoli országok stílusainak fúziója igen pompásra sikerült és az egészet gyönyörűen megkoronázta a pasztell türkiz falszín és a vintage bazaar segítségével létrehozott koptatott fehér bútorok (ezekről egy külön cikket ITT olvashattok).
Meglepő lehet sokak számára a következő választásom, de a Magyar Elektotechnikai Egyesület és az Electrotechnikai Múzeum standja volt, ahol Pepével karöltve játszottunk a „játékokkal”. Létrehoztunk villámot, gyújtottunk meg háztetőt, miután elvettük a villámhárítót, meggyújtottunk izzókat, zseblámpát, fejlesztettünk saját testünkkel áramot, működtettük Jedlik Ányos örökké forgó elemét is. Olyan jól szórakoztunk, hogy a közeljövőben biztosan elvisszük a gyerekeket a Múzeumba, hogy ők is játszhassanak, kísérletezzenek és tanulhassanak.
Az Épületgépészeti Múzeum standja mindig tetszik. Imádom a régi tárgyakat és főleg, ha azokat a szakmámban használták. Legcsinosabb és legmívesebb a régi fajansz, de a miniatűr is nagyon jópofa.
A Magyar Építész Kamara standján szuper makettek pihentek a szalmabálákon. Érdemes megfigyelni, mennyire egyszerű szín- és anyaghasználat jellemzi ezeket.
A Promiz Design nagyon jól bánik az üveggel és az erotikától sem idegenkednek. Nézzétek!
A Creaton standján még a kis információs pult is a szálcement lapjaikkal volt beburkolva. Nagyon tetszett a pult és a burkolatok színvilága, kiosztása, aránya is.
A tetőhorn csodálatos palái természetes külsőt kölcsönöznek minden tetőnek és egyes fajtái szinte bármilyen ívet is képesek lekövetni. Nekem nagyon közel állnak a szívemhez ezek a tetőfedő elemek.
A Ropant ajtóiról nem igazán sikerültek a fotók, de azért szerintem így is látszik, hogy több stílusban is tudnak pofásat, maradandót alkotni, legyen az modern, keleties vagy akár vidékies.
A Cottali kilincsei, bútor fogantyúi, zárjai nagyon szépek, legyen szó akár klasszikus, modern, ultramodern, vintage vagy egyéb stílusról.
A Piarista Szakképző, Gimnázium és Kollégium kőfaragványai is csodásak voltak. Érdekes volt munka közben látni az egyik tanítványukat.
Csak egy kép a Multikomplextől. Fehér alul, fehér fölül. Szép.
A Betatherm megint jópofaságokkal (is) készült a kiállításra.
A 3D nyomtatást egyre többen ismerik, de most 250 ezerért gépet is vásárolhatott bárki a kiállítás ideje alatt a gigamaxtól. Nekem is van itthon egy kis fekete katedrálisom itthon, majd megmutatom nektek a közeljövőben.
A Farrow & Ball megint nagyon kis ízléses standdal készült. Különleges festékek és tapéták kaphatóak náluk.
Az Endrédi Design felújított régi és feltuningolt, printelt hatású, speciális festési eljárással késíztett új bútorai is nagyon különlegesek.
Az Art of Home áruháza valami csodálatos. Mindenkinek javaslom hétvégi kiruccanás ürügyén, ha a Construmára nem juttok ki.
A Shapes from Hungary standján magyar tervezők klassz bútorait és tárgyait láthattuk.
Akárcsak a Magyar Design 2014 szigetén.
Képek: Hujber-Nagy Aletta
A KIÁLLÍTÁSSAL KAPCSOLATOS TOVÁBBI BEJEGYZÉSEK:
OTTHONDesign 2014 – JÖVŐ KONYHÁJA pályázat
CONSTRUMA – OTTHONDesign 2014/1.