Az előző bejegyzésben megmutattuk, milyen hangulatot képzeltünk el, terveztünk be a Corvin sétány egyik hetedik emeleti lakásába. Igyekeztünk olyan színeket és megoldásokat találni (és az IKEA-ból a lehető legtöbbet és legjobbat kihozni a lehető legolcsóbban), hogy a lakás gyakorlatilag minden korosztály és nem számára vonzó lehessen, már amennyiben a mai modern, letisztult stílust kedvelik. Ebben a bejegyzésben azt mutatjuk be, hogyan is nézett ki a lakás, mikor először jártunk benne és hogyan alakult át végül a tervek szerint. A lakás végső állapotáról készült fotókat pedig a következő bejegyzésben mutatjuk majd meg a lakás közvetlen környezetével együtt. Most pedig következzenek az átalakulás képei!
2012. augusztus 3.
1. Első találkozás a lakással. A sejtelmes képek mobiltelefonnal készültek kutyafuttában.
2. Ez lett volna az eredeti „L” alakú konyha helye. Bal oldalon hűtő, rögtön utána főzőlap, egy egység pult majd befordulva a mosogató és mosogatógép. Tárolóhely szinte semmi, a sütőnek csak a főzőlap alatt lett volna hely, a mikrónak sehol.
3. A nappali-étkező dupla ajtaja és a kilátás a kis tetőteraszra. Ekkor még kissé elvadult, gazos állapotban volt, a hely felét sem lehetett ténylegesen kihasználni. Képeket láthattok majd róla egy kicsit lejjebb.
4. A hálószoba valamint a tetőterasz folytatása.
6. Egy kisebb erkély a másik szobából, mely szobának végleges funkciója albérlőfüggő.
7. Fürdőrészlet.
2012. augusztus 4.
1. Aletta első találkozása a lakással. Igen, ezek a fényképek már fényképezőgéppel készültek, nem Sokol rádióval.
2. A bejárati ajtó. Az ajtó mellett a padló és mennyezet fűtési/hűtési rendszer vezérlése van eldobozolva.
3. A konyha eredeti állapotában. A burkolat nem a legfrissebb divat szerinti, és a diagonál lerakás sem mutat jól környezetében. Az elszívó eldobozolása sem a legdizájnosabb.
4. A strang (a konyha jobb oldali fala) itt még kisebb, ezt növeltük meg a nyílás rovására az előző bejegyzésben leírtak és lerajzoltak szerint.
5. A lakás hosszú és keskeny, de a két végén lévő nagy ablakok miatt világos.
6. A nappali. Elsőre ijesztően csőszerű. A teraszajtó alatt a fellépő azért kell, mert a zöldtető miatt a terasz szintje 30 cm-rel magasabban van, mint a szoba padlója. A lakás egyébként átadás utáni állapotban volt, így kellett egy kis lelkierő a tulajdonosnak, hogy belevágjon az átépítésbe, többek között a hálószoba ajtajának áthelyezésébe.
7. Hálószoba. Az ajtaja még eredeti helyzetében van. Ezt kellett elhúznunk a faltól, hogy oda teljes szélességben gardróbszekrény kerülhessen.
8. A hálószoba terasza és kilátása.
9. A tetőterasz eredeti állapotában. Kicsit dzsungelszerű. Ezzel kapcsolatban az volt az igény, hogy legyen sokkal tágasabb, bútorozható.
10. Gaz van, babám!
11. A kisszoba és terasza.
12. Ebből a kis beugróból nyílik a fürdő (balra), a wc (szembe) és a kisszoba (jobbra). A beugró egyébként a konyha-közlekedő teréből nyílik.
13. Ezeket a burkolatokat adottságként kellett kezelnünk. Szerencsére a színvilág illett a terveinkbe.
2012. szeptember 1.
Az eltelt közel egy hónapban először elkészültek az átépítési tervek, majd ezek alapján a kőművesek kibontották és áthelyezték a háló ajtaját, leszedték a konyhaburkolatot, új padlóburkolatot tettek le megnövelt területen, megtoldották a strangot. A villanyszerelők áthelyezték a kapcsolókat, konnektorokat, lámpakiállásokat. A gépészek áthelyezték a gépészeti kiállásokat. Sajnos ezekről a fázisokról egyáltalán nincsen kép, mert van az a tempó, ami mellett még telefonnal is lehetetlen felvételeket készíteni vagy dolgozó férfiakat fotózásra kényszeríteni, hiszen ebben a fázisban a fotómániás Aletta nem is volt a helyszínen, hanem otthon tervezett. Pepe felügyelte az átépítést, amikor éppen nem otthon tervezett ő is.
Ezalatt a design stúdióban tehát szintén rohammunkában készültek a berendezési tervek, látványtervek, konszignációk, mivel az IKEA nyár végi akcióját muszáj volt kihasználni. A bútorok megrendelése után következhetett a kivitelezés utolsó fázisa, a falak javítása, glettelése, festése. Mikor mindez készen volt, összeszereltük, bebútoroztuk és kitakarítottuk a lakást csapatunkkal. Ettől a pillanattól kezdve megint volt idő dokumentálni az eseményeket.
1. A színek kiválasztásához az IKEA-ban szedtük össze a különböző anyagokat. Az éjjeli szekrény bútorlapja, textilek és színkártya.
2012. szeptember 16.
1. Megérkezett a konyha és össze is szerelték. A kiscsapat is látogatást tett!
2. Nos, a kínai szabvány nyilván megenged 1 mm túllógást, de így sajnos az izzókat nem lehetett rögzíteni a velük együtt rendelt szpot foglalatokba…
2. Életkép a konyhában.
3. A mm pontosan megtervezett és beépített IKEA konyha.
4. Az új burkolat.
5. Az új lámpák egyike. A lakás tulajdonosa választotta őket, a költségvetés érdekében el kellett búcsúzzunk ugyanis a dizájnosabb daraboktól.
6. Felhívjuk a figyelmet a két szekrény lábazatának érdekes találkozására. Később elmondjuk miért.
7. Közben persze elkészült a falfestés is a nappaliban.
8. A hálószoba az új lámpával.
9. Bútorraktár a kisebbik szobában.
10. Voltak ösvények is a dzsungelben! :)
2012. szeptember 29.
1. A gardróbszekrények a helyükre kerültek. Az egyiket szépen ráépítettük a fűtésrendszer dobozára.
2. Az elszívót is sikerült a helyére tenni. Ezzel nagyon megszenvedtünk, mert később érkezett, mint a konyhabútor, így alig lehetett hozzáférni és megtartani felszerelés közben, ráadásul rettenetes súlya van.
3. A vadiúj, második rendelésből származó LED-reflektorokkal szerelt szpotok végre a helyükön vannak. Ezek ugyanannak a szabványnak más megvalósításai, így simán passzoltak a foglalatba. Az álmennyezet oldalába épített lámpák a közlekedősávot világítják meg.
4. Megállás nélkül takarítottunk, de Sziszifusz sírva rohant volna vissza a sziklájához, ha cserélni akartunk volna vele.
5. A gépészek felszerelték a csapokat, bekötötték a gépeket.
6. Az apróbb bútorok is kezdenek összeállni.
7. Pepe az utolsó simításokat végzi az ágyrácson.
8. Nem, ez nem egy hajléktalan tanya, hanem a raktár, ami lassan kiürül. Már csak a matracok, függönyök, étkészletek, edények és takarítószerek maradtak.
9. Legyen világosság! Helyére került a lámpa, a mosdószekrény és a tükörszekrény is.
10. A wc világítása majdnem több időt vett igénybe, mint minden más együtt. Nagyon nehéz volt összesen két kézzel az összes alkatrészt a helyére igazítani.
11. A szemetet természetesen szelektíven gyűjtöttük, bár ez a kivitelezőknek nem mindig nyerte el a tetszését. A házban szerencsére volt szelektív hulladékgyűjtő (papír és műanyag), a fémhulladékot pedig hazahoztuk és itthon helyeztük a gyűjtőbe.
2012. október 3.
1. Napra pontosan két hónappal az első villámlátogatás után. Az utolsó simítások az átadás előtt. A konyhabútorról lekerült a védőfólia, elkészült a végtakarítás, fényesre volt suvickolva minden.
4. A cseppfal természetesen már korábban felkerült és felette a csíkot is kifestették.
5. Felszereltük a fogantyúkat is.
6. Csillog-villog a sok rozsdamentes acél.
Az átadáskor természetesen kötelező a hibajegyzék készítése. Ezt mi is megtettük, segítve a tulajdonos sikeres reklamációját.
Okulásként következzenek a hibák, amit a konyha összeállításánál vétettek. Természetesen nem a szerelőket szeretnénk pellengérre állítani, hiszen ahol dolgoznak, ott vannak hibák. Nagyon fontos viszont, hogy tudjuk, mire kell figyelnünk. Vegyük észre a problémákat, dokumentáljuk, jelezzük a kivitelezők felé, és kérjük a javítást/cserét.
Ilyen nagy értékű bútorok esetén rendeljük meg az összeszerelést. Igaz, hogy plusz költség, de ha ugyanaz végzi a szállítást és szerelést, akkor nem lehet másra mutogatni. Mi az IKEA szerződéses partnerétől rendeltük meg ezeket a szolgáltatásokat, ennek és a dokumentációnak köszönhetően némi noszogatásra az IKEA minden hibát korrektül javított, cserélt, illetve a pult esetében utólag kompenzált a tulajdonos felé.
7. Kezdjük az utóbbival. Az egyedi pultot külön tételként kellett megrendelni és a konyhatanácsadó a rendelés felvételénél nem vette figyelembe, hogy a pult egyik oldalán a falra van illesztve és oda is tervezett túllógást. Ennek az lett az eredménye, hogy a felszerelés után ez plusz 2 cm is a külső oldalon jelentkezett, ráadásul a kivágásokat is így méretezték, ezért a főzőlap és a mosogató beépítése is komoly nehézségekbe ütközött. A sütő alatti szekrény elem sérült a szerelésnél több helyen, így ezt is cserélni kellett.
8. A lábazatnál nem jött össze a derékszög, az egyenes és a párhuzamos. Természetesen javítható volt, de pontosabb méréssel elsőre sem lett volna ilyen.
9. Ez egy elvetemült ajtó! Nem szabad elfogadni, cserét kell kérni. Hibás tárolásnál néha előfordul. Ha magunk szerelünk össze bútorokat, akkor a csomag kibontásánál fényképezzünk. Ha van sérült darab, akkor így biztosak lehetünk benne, hogy nem tudják ránk hárítani a felelősséget.
Sajnos a lábazat illesztése itt sem sikerült, de ezt is lehetett orvosolni .
Most térnék vissza a korábbi képre, ahol e két szekrény lábazata igencsak érdekesen találkozott. Nos, ez a lábazat továbbra sem egy darab, van egy illesztés a burkolatváltástól vissza 7-8 cm-rel. Igen, az ami nem látszik. Na azt Pepe csinálta… A burkolatváltás miatt 2 különböző szint találkozik és ezt a darabot milliméterre csiszolta be a helyére. Van az a helyzet, amikor a tervezőnek kell a tettek mezejére lépni, ha tökéletes minőséget szeretne ügyfelének biztosítani.
10. Ami nem látszik, azt nem élfóliázzuk. De ha látszik? Ezt szintén Pepe oldotta meg utólag egy aluprofil beragasztásával.
11. Ez még a javítás és a festés befejezése előtti állapot. Ezt is utólag alu profillal látta el Pepe. Érdemes jelezni összeszerelés előtt, hogy gérbe vágott alkatrészeket szeretnénk, illetve, hogy nem szeretnénk látszó belsőrészeket a bútorokkal kapcsolatban, így ezek az utólagos műveletek megspórolhatóak.
12. Ilyen a fűtésvezérlés. Az átadás-átvételkor az óraállásokat rögzítettük.
A következő, azaz harmadik cikkben megmutatjuk a kész lakásról és annak környezetéről készült fotóinkat.
A LAKÁSHOZ TARTOZÓ TOVÁBBI CIKKEK:
65 nm-es albérlet a Corvin sétányon – látványtervek