Mai bejegyzésemben újabb 3 szeptemberi nap eseményeit olvashatjátok a beköltözés előtti napokból. A szakmák nagy része addigra levonult, elvégezte a rá bízott feladatot, esetleg 1-1 dolog maradt el részükről. Ami még problémás volt akkor tájt, az a gépészet, melyhez az újraburkolást, fugázást kellett megvárni, elvégezni, illetve az üveges munkák, melyhez viszont az asztalosnak kellett volna végezni. A legnagyobb elmaradás az asztalos munkában volt (ez azóta is fennáll sajnos), így még a mai napig nem készült el a lakás, de azért lassan, de biztosan alakulunk. És hogy milyen terv megvalósításáról is van szó, azt ebből a bejegyzésből megtudhatjátok.
VASÁRNAP, szeptember 9.
1. A képeket a lakók küldték az aktuális állapotról. Az elsőkön az látható, hogy pár előregyártott elem felkerült a lépcsőfokokra és a jobb oldalon elkészült a falpanel.
2. Szombaton elugrott a gépész is, így a fürdőben felkerült a kádtöltő, végre le lehetett engedni a kádból a vizet és ki lehetett mosni. Bekerült a helyére a tűzhely is, valamint a mosogató.
3. A fürdőszoba jobb oldali világítós és bal oldali leesett led csíkjáról is kaptam egy klassz képet.
HÉTFŐ, szeptember 10.
1. Hétfőn a saját szememmel is megnéztem, hogy néz ki a nem eléggé piros és nem eléggé dögös mosogató. Nem rossz, nem rossz, de jobb lett volna, ha élénkre sikerül elkészíteni, mint ahogy szerettük volna. Hiába írtam panaszlevelet a gyártónak, minimum 2 hétig nem jött rá válasz. Mikor újra érdeklődtem náluk, azt válaszolták, hogy nem gondolták, hogy kellett volna válaszoljanak, hiszen a színeltérés szubjektív dolog!!! Rögtön a beépítés után írtam a panaszlevelet, de mire jött a válasz a lakók már beköltöztek és elkezdték használni, így a cég később azért nem cserélte ki, mert már használt. Ugye megértjük? Csodálatos történet. Remélem mindenki számára tanulságos volt.
2. A tűzhely viszont pont az, amit rendeltünk. Nagyon jól mutat.
3. A konyhabútornak egyre több darabja kötött ki a helyszínen, de még mindig elég hiányos volt akkor (tegyem hozzá azóta is, pedig egy hónap eltelt pluszban).
4. Az előszobabútor és az étkezőasztal sehol nem volt még ekkor…
5. A nappali teljesen kezdetleges állapotban volt…
6. A hálószoba ágya sem volt még összerakva…
7. A gardróbszekrény sehol…
8. Az egész lakásban kosz és papírok mindenhol…
9. A wc csempéje még nem volt a helyszínen, így nem volt kész a burkolás, emiatt wc sem volt a földszinten (szerencsére az emeleten igen)…
10. A gipszlámpa felületére nem ragadt fel hosszú távon a led csík, a kötés is szétjött a súlytól, így az egyik csík lefittyedt, a másikat gyorsan odaragasztottuk, míg újra tud jönni a villanyos visszakötni és felragasztani a bal oldalit…
11. A gyerek lámpák már a plafonon, de gyerekszoba bútor sehol…
12. Nap végén a gombokat elkezdetem jelzés szinten felfesteni, hogy a másnapi kifestésükön ne történhessen baleset.
KEDD, szeptember 11.
1. Megjött Antal Krsizti grafikus és elkezdte a gombos falat a jelölésem alapján kifesteni. A pink túl sötét lett, így azt a színt újra kevertem és átfestettük a sötét gombokat világosabbra és hogy ne legyen a rózsaszín majdnem ugyanolyan, mint a világos rózsaszín, emiatt a világos rózsaszínt is kevergettem és festegettem a gombokra újra és újra. Nagyjából a 6. keverék lett jó. A narancsot is többször világosítottam, mire szép lett a többiek között. Hogy időben elkészüljünk, beszálltam én is a festésbe. Én festettem a gombok közepét, Kriszti meg a széleket, kontúrokat. Azért hagytam rá a nehezebbik felét a munkának, mert egyrészt ugyan úgy volt, hogy amúgy is egyedül csinálja, de hamar kiderült, hogy nem egy napos munkáról van szó, másrészt engem folyton elhívott a többi szakma. Sötétedésre nagyjából készen is lett a gombos fal. Néhány narancssárga nem lett túl szép és egy nem lett kifestve, ezeket azóta korrigáltam.
2. Az üvegeseket erre a napra vártuk. Az ajtókat üvegezték be savmart üvegtáblákkal, melyeket a festő festett át. A falpanelt szerettük volna még feltenni, de nem lett kész a falpanel és a lépcsőburkolat, így a lépcsőházi üveget vissza kellett szállítani, ami meg is sérült visszaszállításkor. Az újragyártása újabb egy hónap, még mindig nincs kész. Megköszöntük szépen az asztalosunknak, de ennél többet nem tehettük. A Dualglass vállalta, hogy újragyártja saját költségén az üveget.
3. Lassan szivárognak fel a lakásba az ajtók, fürdőszoba szekrény…
4. Az üvegesek szép munkát végeztek, el is készült minden ajtó, amiket a helyükre is tettek. A Dualglass emberei lemérték a konyhafalat a konyhai üveg miatt, de mivel még mindig nem volt kész a felsőszekrény, így nem volt könnyű dolguk. (Az üveget tegnap bepróbálták volna, de természetesen nem jó helyre került a felsőszekrény, így nem sikerült a próba teljes mértékben). A fürdőszoba tükröt azért fel tudták ragasztani, mert reggel felugrott az asztalos és a kettőnk által lekapart csemperagasztóra mélyalapozót kent, hogy feltapadjon rendesen az üveg. A fürdőszoba szekrény oldalára kerülő üvege leendő méreteit pedig nem tudták lemérni, mert nem volt még ekkor a falon a fürdőszoba szekrény, emiatt nem zárták túl sikeresen a napot az üvegesek, de nem a saját hibájukból, mint említettem…
5. Végül az üvegeseknek rámutattunk egy ezüst árnylatra, ami majd a konyhai cseppfal színe lesz. RAL 9006.
5. A fürdőszoba a fugázásában észrevettünk egy pár helyen apróbb hibákat, melyet jeleztünk a burkolóknak. Azóta természetesen fájdalommentesen javították a hibákat.
Ha tetszett a bejegyzés, legközelebb is tarts velem!
A LAKÁSSAL KAPCSOLATOS TOVÁBBI CIKKEK:
Hogyan csináljuk: képek gyerekrajzok és -alkotások felhasználásával
Hogyan csináljuk: díszpárna készítése könnyen és gyorsan
A bevezető részt itt olvashatjátok:
Egy budapesti lakás újragondolása
A lakás elkészítésének fázisait pedig itt olvashatjátok és nézhetitek végig: