A DESIGN HÉT keretében sikerült egy újabb bemutatón látogatást tennem. Egy magyar tervezésű és fejlesztésű, hazánkban – többnyire kézzel – gyártott termék debütálásán lehettünk ott a bloggerbarátnőkkel. Az eseményt Osvárt Judit nyitotta meg még világosban és folyamatosan szemtanúi lehettünk, ahogy a lámpa életre kel a sötétség beálltával. A Starry Light lámpáját egyébként Farkas Anna tervezte és Batisz Miklós segített neki a fényforrás kifejlesztésében. A világon először beszélhetünk olyan fényforrásról mely lefelé és oldalra is egységesen világít.
Olyan meghívót kaptam, hogy képtelen voltam nem elmenni a rendezvényre az Arkhenea bemutatótermébe. Rettentően ötletes és igényes volt a meghívó, hasonlóan a Starry Light Lamps honlapjához.
A megnyitó Osvárt Judittal, Farkas Annával és Batisz Miklóssal, oldalt a lámpákkal.
Szerény személyem is oda jutott nagy nehezen a tömeg levonulása után a lámpákhoz Zboróvári Krisztivel, Kosztolányi Timivel és Csontos Mónival egyetemben. A képek szebbik feléért hálás köszönetem Timinek.
Nagyon izgalmas volt figyelni, ahogy a lámpa a sötétedéskor egyre inkább betölti funkcióját.
A rendezvényre személyre szabott desszert is készült.
Ne feledkezzünk meg a rendezvény házigazdájáról sem. Az Arkhenea csodás bútorai és kiegészítői között azt hiszem mindannyian jól érezhettük magunkat.
A kötött szekció volt a Starry Light lámpán kívül a kedvencem. Volt itt kötött szőnyegen kötött kanapé és kötött puff, a kötött kanapén pedig kötött ágytakaró.
A csajokkal egy japán étteremben kötöttünk ki végül. Végre megkóstolhattam a sushit. Annyit tudok csak mondani, hogy ez is megvolt. Pipa. Külön felhívnám a figyelmet a Dreher söralátétre…
Végül az őrületes esőben sikerült nagy nehezen hazajutnom, de úgy gondolom, mindenképpen megérte elmennem a rendezvényre.
A DESIGN HÉT egy másik rendezvényéről, a Farrow & Ball és a LineAntika közös megnyitójáról itt olvashattok.