A minap szó érte a ház elejét, hogy az átalakítós posztokba ne toldozgassam meg a különböző szakmák egyedeit birtokos jelzőkkel, úgy mint festőink, burkolóink…, mert ez olyan rubintnorbisan visszatetsző, így okulva a kritikából ezentúl úgy fogok fogalmazni, hogy „Józsi a burkoló, és Oleg a burkolósegéd…”, persze álnevekkel és álarcokkal a személyiségi jogok védelme érdekében. Na jó, őket tényleg így hívják. Szóval maradjunk annál, hogy „a festő, a burkoló…”. Reméljük ez nem lesz schobertrékás.
Ennél a kis bevezetőnél viszont sokkal fontosabb, hogy mit műveltünk ma az építkezésen (melynek terveit itt láthatjátok).
Igen, jól látjátok egyre inkább építkezés és nem átépítés. A bejegyzésben olvashatjátok majd, hogy ma milyen probléma írta át a terveinket.
1. Tegnap a villanyszerelők sokáig maradtak, így csak ma tudtam lefotózni a gyönyörű vájatokat a falakban. A „gabonakörök” a falakon azt jelzik, hogy a 3-as csoportokba rendezett LED szalaggal világító magasfényűre festett fali korongjaink kiállásai hova kerüljenek.
2. A falpanelek felrakása után – amit az első képe nyomokban láthattok – a Stukátor Bt. oszlopos tagjai egy kupacba rendezték a megmaradt szállítószerkezeteket egy félreeső helyen, majd elkezdték a gipszkartonba süllyeszthető csík világításunk szerkezetét előállítani a leendő fürdőszoba tükör fölé. A lámpa pöti balesetet szenvedett, de semmi vész, van helyette cseredarab. Probléma elhárítva. Pénteken folytatódik a menet zöld páraálló gipszkartonnal, és az új lámpával.
3. Tegnap a burkolók által létrehozott impozáns wc hátfalat nem fotóztam le, mert eltakarta folyton egy széles hát, de ma már meg tudtam örökíteni. Azóta vágtunk rá egy lyukat a jobb felső sarokban, mert a szellőzést mindenképpen biztosítani kell a helyiségben. Holnap ígérem, lyukasan is lefotózom majd, jó?
4. Megkezdődött a fürdőszoba aljzatolása is és a vakolat visszapótlása a falon. Holnap elkészül és ezután kell nekik pár nap, hogy kiszáradjanak. A 6 cm-es válaszfalak egy az egyben kizuhantak a gépészet átalakítások helyein, ezeken a részeken kis Ytong darabokkal kipótoltuk a réseket. Majd mikor ezzel készen voltunk, elkezdtük felverni a csempét az előszobában, mert pár helyen lobog, így ezeken a részeken nem lehetett volna ragasztással letenni a fapadlót. Az első csempe felpattintásakor kiderült viszont, hogy a csempét nem ragasztották, hanem misungba rakták, erre viszont tilos ragasztani. A lobogó csempékre kerülő fapadló még jobban lobogna, mint a csempe és károsodna is a mozgástól a melegburkolatunk, ezért taktikát váltottunk. Holnap az egészet 4 ember felszedi misunggal egyetemben és ha minden simán megy, akkor 2 réteg OSB-vel hozzuk össze újra a szintet. Sajnos most nem lenne idő megvárni, míg kiszáradna a beton, különben nem tud a család sulira beköltözni, így mindenképpen a száraz technológia tűnik az egyetlen jó megoldásnak. Holnap reggel azért még elmerengünk felette, ha felbontottuk egy nagyobb darabon a padlót, de bízzunk benne, hogy ez az OSB-s balhé célravezető lesz.
5. Mikor eljöttem, már az utcán hallottam, hogy az ominózus vasbeton boltívek bontása megkezdődött. Zengett a lakótelep, a tulaj ezt a hírt meghallva úgy döntött, hogy aznap inkább még sem megy ki megnézni a lakást. Hadd pihenjék ki a zajokat a szomszédok. 🙂
Ha tetszett a bejegyzés, holnap is tarts velem!
A LAKÁSSAL KAPCSOLATOS TOVÁBBI CIKKEK:
Hogyan csináljuk: képek gyerekrajzok és -alkotások felhasználásával
Hogyan csináljuk: díszpárna készítése könnyen és gyorsan
A bevezető részt itt olvashatjátok:
Egy budapesti lakás újragondolása
A lakás elkészítésének fázisait pedig itt olvashatjátok és nézhetitek végig: